Stáhni si eBook zdarma!

10 nejčastějších otázek před odchodem do Německa

Přemýšlíš, že bys odešel/a pracovat do Německa, ale máš spoustu otázek a neznámých? Řešíš některou z následujících otázek?

  • Najdu vůbec jako čerstvý absolvent bez zkušeností pracovní místo?
  • Kde budu v Německu bydlet?
  • Jak v Německu funguje systém zdravotního pojištění?
  • Jaký je plat lékaře nebo sestry v Německu? Jaké jsou tam náklady na život?

V tomto eBooku najdeš odpovědi na nejčastější otázky
před odchodem do Německa, které jsem sama kdysi řešila nebo se kterými se na mě obrací studenti a zdravotníci na sociálních sítích.

Respektuji Vaše soukromí a nikdy Vám nebudu posílat spam.

Kdo jsem?

Jsem lékařka v oboru interní medicíny a přes šest let žiji a pracuji v Německu. Dnes pracuji ve fér podmínkách a za odměnu odpovídající mé vysoce náročné a zodpovědné práci. Mám dostatek peněz a nemusím přemýšlet, jak vyjdu další měsíc. Nemusím pracovat celé víkendy a přitom nevidět svoji rodinu, ani se honit za službami, abych si vydělala nějakou tu korunu navíc. Konečně se cítím jako dobře ohodnocený plnohodnotný zaměstnanec a ne jako otrok systému.

Před šesti lety to ale vypadalo úplně jinak. Čerstvá absolventka, která se místo nástupu do nemocnice rozhodla, že odejde pracovat do Německa. Tak trochu metodou pokus omyl jsem řešila získání pracovního povolení, první pracovní pohovory, bydlení, pojištění a mnoho dalšího. Svoje zkušenosti a AHA momenty předávám v článcích na blogu a příspěvcích na sociálních sítích dál.

Co o eBooku říkají čtenáři?

„Sonin e-book mi přijde skvělý tím, že se zabývá úplně běžnými otázkami, které řeší každý, kdo odchází do zahraničí. Odpovědi na otázky ohledně pracovního uplatnění, pojištění, platového ohodnocení nebo bydlení se týkají každého. Oceňuji, že tyto odpovědi ušetří spoustu času strávený hledáním na internetu. E-book moc doporučuji!“
Jana H.Klinický specialista